

Aziatische oesters in teriyakidressing
Rauwe oesters in een dressing van teriyakimarinade, sesamolie en gebakken sjalot geïnspireerd op een Japans recept
Voorbereiding
Stap 1

6 verse rauwe oesters
Open de oesters met een oestermes of vraag je visboer om dit te doen. Wees heel voorzichtig en pas op je hand.
Stap 2

2 el Kikkoman Teriyaki Marinade – 1 el rijstazijn – 1 el honing – ¼ tl Kikkoman Geroosterde Sesamolie – ½ sjalotje – ½ tl gehakte knoflook – 1 tl ingemaakte gember
Meng de teriyakimarinade, rijstazijn, honing en olie. Snijd vervolgens het sjalotje en de gember zo fijn als je kunt en voeg deze samen met de gehakte knoflook toe. Meng goed en de dressing is klaar.
Stap 3

2 grote sjalotten – 500 ml bakolie – 2 snufjes zout
Snijd de sjalotten in plakjes en leg ze op keukenpapier. Bestrooi met twee snufjes zout en laat 10-15 minuten rusten, zodat het zout het vocht uit de sjalotten haalt. Verhit de olie in een pan of wok om te frituren. Doe de sjalotten in de olie en bak ze goudbruin. Haal ze uit de olie, laat ze uitlekken op droog papier en bestrooi ze met zout.
Stap 4
Serveer de oesters met 1 of 2 theelepels dressing en strooi er de knapperige sjalotten overheen.
Recept-ID 1160
Recept als PDF
PDF downloadenBedankt voor uw feedback!
Laat ons weten wat u ervan vindt
Klik op het aantal sterren dat u wilt geven: hoe meer hoe beter!
Ontdek meer