

Rucolasalade met meloen en prosciutto
Deze zomerse salade combineert zoete meloen met romige gorgonzola, pittige prosciutto en peperige rucola. Een dressing van olijfolie, honing en Kikkoman Sojasaus Minder Zout zorgt voor een umami-smaak. Perfect voor een lichte lunch of een stijlvol voorgerecht.
Voorbereiding
Stap 1

1 rijpe meloen
Snijd de meloen doormidden en verwijder de pitten. Gebruik een meloenbolletjeslepel om bolletjes te maken of snijd de meloen in blokjes. Doe de meloen in een kom.
Stap 2

100 g gorgonzola – 100 g prosciutto crudo – 30 g rucola
Snijd de gorgonzola in stukjes en scheur de prosciutto in kleinere stukjes. Was en droog de rucola. Doe alles in de kom met de meloen en meng voorzichtig.
Stap 3

2 el olijfolie – 1 tl Kikkoman Natuurlijk Gebrouwen Sojasaus Met Minder Zout – 1 el balsamicoazijn – 1 tl honing – 1 snufje peper – 1 el balsamicoglazuur
Meng in een kleine kom de olijfolie, Kikkoman Sojasaus Minder Zout, azijn, honing en peper. Giet de dressing over de salade en meng opnieuw. Serveer de salade in de uitgeholde meloenhelften en besprenkel met de balsamicoglazuur.
Recept-ID 1579
Recept als PDF
PDF downloadenBedankt voor uw feedback!
Laat ons weten wat u ervan vindt
Klik op het aantal sterren dat u wilt geven: hoe meer hoe beter!
Ontdek meer